Ogólne

Ćwiczenie i Jakość Życie

Podczas gdy życie toczy się w różny sposób, czasem poprzez długie godziny w pracy, czasem problemy zdrowotne, czasem problemy ludzi w naszym bliskim otoczeniu i setki podobnych powodów, które mogą obniżyć jakość naszego życia.
Życie trwa, ale czasami przyjemność, którą czerpiemy z życia, obniża jego jakość. Ćwiczenia są jednym z czynników, które pozytywnie na życie ludzkie , co jest poparte wieloma badaniami. Osoby prowadzące siedzący tryb życia mogą odczuwać obniżenie jakości życia. Ludzie o wysokiej jakości życia stają się bardziej produktywni.

Jeśli jeszcze bardziej przeanalizujemy pojęcie jakości życia, steierdzimy, że jest pojęciem kształtowanym przez zmiany warunków życia i innowacje wniesione przez te zmiany od czasów starożytnych do współczesności. Chociaż kwestia ta ma charakter pośredni, pierwszą osobą, o której należy wspomnieć, jest Arystoteles. Ostateczny cel w życiu Arystoteles nazywa się Eudamania. Oznacza to błogosławieństwo dobrym duchem i energią oraz rozpoczęcie życia w ten sposób.

Według Arystotelesa i większości późniejszych filozofów główny cel życia jest najwyższy, aby
mieć poziom i najlepszy stan, na jaki pozwala nsm nasze życie. Tak więc osoba, która osiąga ten cel, ma najwyższą jakość życia. W dziedzinie medycyny. Nawet w czasach Hipokratesa, lekarze zostali nauczeni, aby brać odpowiedzialność za maksymalizację ich dobrego samopoczucia w jak największym stopniu podczas leczenia pacjentów i ich dolegliwości.

Podstawowym celem żywych istot w naturze jest kontynuowanie ich życia w prostym sensie. W przeciwieństwie do innych żywych istot w naturze, ludzkość stara się podnieść jakość życia, a także utrzymać je w prosty sposób. Lepszy styl życia wymaga pracy, produkcji i bycia zdrowym. Wszystkie te proste fakty stanowią podstawę mobilności człowieka w życiu codziennym.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia; Jako narzędzie profilaktycznego podejścia do zdrowia. Jest to suma działań, które poprawiają zdrowie jednostki, utrzymują jej zaawansowany stan i zwiększają odporność na zmęczenie i choroby. Regularne nawyki sportowe ogólnie poprawiają gibkość ciała i umożliwiają rozwój solidnej budowy fizycznej. Ponadto endorfiny i opioidy uwalniane po uprawianiu sportu podnoszą próg bólu i zapewniają ogólnie dobre samopoczucie psychiczne, dzięki czemu mamy wysoką jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *