Ogólne

Jak Korzystanie z Telefonu Wpływa na Zdrowie Kręgosłupa?

Dzisiejsze pokolenie uważane za młode w przypadku problemów z plecami i szyją zmaga się z przesunięciem krążka i problemami z postawą. Według naukowców, patrząc na telefon, kładziemy duży nacisk na kręgosłup i zmieniamy anatomię. Nadano nawet tej nowej generacji nazwę: Tekst neck.
Nowy raport z Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles w USA jest nieco przygnębiający dla nas i naszych dzieci w wieku 20 lat. Chirurdzy zauważyli stały wzrost liczby pacjentów z bólem szyi i pleców z powodu ciągłego używania smartfona. Spine Journal mówi, że większość pacjentów jest za młoda, by mieć problemy z kręgosłupem. Specjalista chirurgii kręgosłupa mówi?, że „Ludzie codziennie patrzą na swoje telefony komórkowe przez wiele godzin, a my natrafiamy na ciekawe zdjęcia rentgenowskie, w których krzywa kręgosłupa jest odwrócona. Nie możemy przewidzieć jego przyszłej budowy anatomicznej. ”

W neutralnej pozycji skierowanej do przodu nasza głowa waży około 4,5-5,5 kilograma. Jednak nachylenie 15 stopni sprawia, że ​​odczuwamy już 27 kilogramów. Zwiększenie nachylenia zwiększa obciążenie kręgosłupa, a masa głowy osiąga 60 kilogramów przy 60 stopniach.

Pamiętajcie !!!!! W waszych rękach jest podjęcie środków ostrożności przeciw takiej sytuacji, która jest jednym z największych problemów naszych czasów.
Skontaktuj się z fizjoterapeutą, aby uzyskać informacje na temat zdrowia kręgosłupa u siebie i dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *