

Jakub Makowski

Nazywam się Jakub Makowski i jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz ultrasonografii. Specjalizację ukończyłem w Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku.
Jestem aktywnym uczestnikiem sympozjów, konferencji i licznych kursów USG, co potwierdzają zdobyte certyfikaty. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTR). W 2022 roku zaprezentowałem wyniki badania naukowego „Ocena długości szypuły naczyniowej płata łydkowego przyśrodkowego w badaniu angio TK” na XLIII Zjeździe Naukowym PTOiTR.
W ramach programu Erasmus w roku akademickim 2012/2013 studiowałem na Universidad de Murcia w Hiszpanii, a w 2013 roku odbyłem trzymiesięczne praktyki chirurgiczne w Hospital Virgen de las Nieves w Granadzie, Hiszpania.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Wykonuję badania USG stawów kolanowych, biodrowych, skokowych, barkowych, łokciowych, nadgarstka oraz ścięgna Achillesa u dorosłych. Pod kontrolą USG przeprowadzam zabiegi iniekcji dostawowych i okołostawowych preparatów kwasu hialuronowego, sterydów, kolagenu oraz płytkowych czynników wzrostu. Leczę chorobę zwyrodnieniową stawów, kręgosłupa, ścięgien, więzadeł (entezopatie, tendinopatie) oraz urazy świeże i zastarzałe, a także zmiany przeciążeniowe. Wykonuję również punkcje stawów.
Przyjmuję pacjentów od 18 roku życia. Konsultacje prowadzę w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.
Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług.


Anna Czekalska Reis


Reumatolog (w trakcie specjalizacji)
Jestem lekarzem specjalizującym się w dziedzinie reumatologii, a także doktorem nauk medycznych. Kierunek lekarski ukończyłam w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie obroniłam rozprawę doktorską w Centrum Biostruktury WUM.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w czołowych ośrodkach medycznych w Polsce i za granicą. Odbywałam szkolenie specjalizacyjne w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu, a aktualnie jestem lekarzem rezydentem w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Doskonaliłam swoje umiejętności także podczas stażu zagranicznego w Hospital de Cascais Dr. José de Almeida w Portugalii.
Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu:
- Chorób zapalnych stawów (RZS, łuszczycowe zapalenie stawów, spondyloartropatie)
- Osteoporozy i chorób metabolicznych kości
- Zespołów bólowych układu ruchu
- Układowych chorób tkanki łącznej (toczeń, twardzina, zapalenia naczyń)
- Powikłań reumatologicznych w innych chorobach przewlekłych
Poza pracą kliniczną angażuję się w działalność naukową. Jestem autorką i współautorką publikacji naukowych dotyczących mechanizmów immunologicznych w chorobach autoimmunologicznych i onkologicznych.
W mojej pracy stawiam na indywidualne podejście do pacjenta, rzetelną diagnostykę i nowoczesne metody leczenia, dostosowane do aktualnych wytycznych i najnowszych osiągnięć medycyny.


Piotr Bogucki
Dr Piotr Bogucki jest doświadczonym neurologiem i epileptologiem, posiadającym certyfikat EEG. Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej, a staż specjalizacyjny odbył w Klinice Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca w Katowicach-Ochojcu.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na Oddziałach Neurologii w renomowanych placówkach medycznych, takich jak:
- Szpital Neuropsychiatryczny w Opolu,
- Szpital Murcki w Katowicach,
- Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.
Obecnie związany jest z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a także pracuje w Klinice Neurologii i Epileptologii Szpitala im. W. Orłowskiego w Warszawie oraz na Oddziale Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- Incydentów napadowych, takich jak napady padaczkowe i migreny,
- Różnicowaniu przyczyn utraty przytomności
- Zaburzeń świadomości (padaczka, omdlenia, zespoły otępienne)
- Ruchów mimowolnych (drżenia, ruchy dystoniczne, mioklonie, tiki)
- Chorób zapalnych, infekcyjnych i autoimmunologicznych układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, miastenia, neuroborelioza, neurotoczeń)
- Chorób metabolicznych i genetycznie uwarunkowanych.
Dzięki szerokiej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu dr Piotr Bogucki oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie chorób neurologicznych, dbając o najwyższy standard opieki nad pacjentem.


Andrzej Edmund Pytel


Przez wiele lat pełniłem funkcję adiunkta w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya 4 w Warszawskiej Klinice Ortopedycznej, której założycielem był twórca polskiej ortopedii, prof. Adam Gruca.
Ostatnie 18 lat spędziłem, pracując w szpitalach uniwersyteckich w Madrycie, Galdakao (Bilbao) oraz Cuence, zdobywając cenne doświadczenie w międzynarodowych ośrodkach medycznych.
Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się na diagnostyce i leczeniu szerokiego spektrum schorzeń narządu ruchu. Specjalizuję się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, a także w terapii zniekształceń stawowych.
Jednym z głównych obszarów mojej praktyki jest endoprotezoplastyka – implantacja sztucznych stawów biodra i kolana. W swojej pracy zajmuję się również diagnostyką i leczeniem dysfunkcji stawów, w tym stawów stopy, kolana i biodra.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanej wiedzy medycznej oferuję kompleksową opiekę nad pacjentami cierpiącymi na choroby układu ruchu, dbając o jak najlepsze efekty terapeutyczne i poprawę jakości życia moich pacjentów.